Deň zdravej výživy 2011

DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

21. október je Dňom jablka. Pre Základnú školu na Školskej ulici, sú to už tradičné Jablkové hody, s množstvom týchto krásnych plodov a chutných produktov z nich. Deti školského klubu a jedálne si už jeseň v škole bez nich ani nedokážu predstaviť.

Tento rok sme však pre deti ŠKD a všetkých stravníkov ŠJ pripravili „Deň zdravej výživy,“ s názvom Vitamínkovia A, B, C, D.

O propagáciu sa postarali pani vychovávateľky, ktoré pre deti ŠKD pripravili aj súťaže o vitamínoch spojené s pohybom na čerstvom vzduchu.

Počas obeda sa všetci stravníci, malí aj veľkí, mohli občerstviť z bohato prestretého stola, na ktorom nechýbalo čerstvé ovocie, zelenina, celozrnné kanapky, cereálie, obilninový nápoj a samozrejme vitamíny v podobe úsmevu a dobrej nálady.  O prípravu uvedených dobrôt sa postarala vedúca ŠJ, ktorá oslovila sponzorov (Zelenina Venus Borioka a Inmedia). Srdečne ďakujeme !

Nie všetky deti vedeli, že máme „zdravý deň“,  no my sme im to radi pripomenuli a tešili sa z prázdnych tanierov a ich otázok.

Aj samotný obed sa niesol v znamení zdravého jedla. Veď kto by odolal hovädziemu vývaru s rezancami, omáčke z drvených paradajok s bazalkou a domácej kysnutej knedli, ktorú by pochválil aj samotný šéfkuchár Jozef Žídek z relácie ÁNO ŠÉFE.

Viac o Dni zdravej výživy sa dozviete vo fotoalbume našej školy

Tak zasa niekedy nabudúce !!!

Vedúca ŠJ a vychovávateľky ŠKD