Zimné účelové cvičenie

Druhý februárový deň patril zubatému slniečku, snehu, mrazu a našim žiakom. Povinnou výbavou každého účastníka zimného účelového cvičenia sa stali oteplovačky, čiapka, šál, hrubé rukavice, termoska s teplým čajíkom a všetky sánky, boby, lopáre a igelitky.

Príjemné predpoludnie sme odštartovali optimistickým pokrikom na nádvorí našej školy no a potom sme sa už vybrali pochodom vchod na zasnežené lúky. Mráz nás síce štípal do nosa, ale my sme ho premohli rezkou chôdzou a uvoľnenou atmosférou.

Lúky a lesy za Handlovou a prekrásna zimná príroda nám ponúkali mnoho možností na vybláznenie sa J Pre turistov, bola pripravená turistika, pre sánkarov bola pripravená sánkovačka, pre korčuliarov bola pripravená kĺzačka po zamrznutom potoku.

Turisti si dali okruh lesným chodníkom. Sánkari si dali na rýchlom svahu súťaž o najlepšie sánky a najrýchlejšie sánky a korčuliari si precvičili rýchlosť a nápaditosť kĺzania.

Príjemne unavení sme sa opäť vrátili na školský dvor, kde sme cvičenie zakončili optimistickým pokrikom  a už teraz sa tešíme na ďalšie.

p. uč. Holica