3 D kino

Hurá do Afriky!

V deň, kedy naša škola organizovala na Námestí baníkov tradičnú akciu pod názvom Deň Zeme, sme sa my, žiaci tretieho a štvrtého ročníka, vybrali na výlet do Banskej Bystrice. Naším hlavným cieľom bola návšteva 3D kina. Predstavenie Hurá do Afriky bolo tematicky veľmi blízke ochrane našej planéty Zem.

V príbehu sme sa preniesli na Kalaharskú púšť, kde surikata Billy chce nájsť vodu pre svoju ženu Bonnie a syna Juniora.

V rovnakom čase, na inom mieste sveta: Polárna medvedica Sushi za začína báť o svoj život, pretože jej ľadovec sa láme a stráca v Severnom ľadovom oceáne. Len na poslednú chvíľu sa jej podarí utiecť na ľadovú kryhu.
     V rovnakom čase pozorujú na Galapágoch dve obrovské korytnačky Winston a Winifred nádherný západ slnka. Dnes majú 714-te výročie sobáša a stále sú do seba bláznivo zaľúbené. Tento významný deň naruší ropný tanker, ktorý uviazne na plytčine a olejová škvrna, ktorá z neho vyteká znečisťuje pláže a vody Galapág. Obrie korytnačky si musia nájsť nový domov.

Na konci údolia zistia zvieratá hrôzostrašnú pravdu. Obrovská betónová hrádza zastavila všetok prítok vody a zbiera ju za svojou neprekonateľnou hradbou.
     Na jednom z brehov obrovského jazera sa koná v Hoteli Eden Paradise Svetová klimatická konferencia, ale zúčastnení akoby nemali záujem blížiacu sa celosvetovú katastrofu zastaviť.

S napätím sme sledovali dobrodružstvo zvierat a ich cestu o prežitie. Podarí sa im spoločne hrádzu zbúrať a čeliť človeku, jeho chamtivosti a sebeckosti?

Zvieratká svoju životnú cestu zvládli a my sme prežili so svojimi kamarátmi – spolužiakmi zaujímavé kultúrne popoludnie spojené s veselým výletom.

p. uč. Ujčeková a žiaci 3.A, 3.B, 4.A, 4.B a 8.A