Deň Zeme

Naša planéta, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá predstavuje živú bytosť , pričom je to najdokonalejší a najzložitejšie fungujúci organizmus.  Naša planéta je jedinečná, skvelá, neopakovateľná a výnimočná.

Rovnako výnimočné sú aj narodeniny našej planéty, ktoré sme si všetci spoločne na Námestí baníkov už ôsmykrát pripomenuli. Narodeninová oslava pod tradičným názvom Deň Zeme sa začala 20. apríla o 14. hodine.

V krásnom slnečnom počasí sa zišli takmer všetky školy a školské zariadenia nášho mesta, aby si vymenili skúsenosti, nápady a poznatky v oblasti starostlivosti o našu Zem. Každá škola priniesla vlastný originálny nápad a tvorivú dielňu na tému „Zdravá výživa“.

Pre účastníkov bol pripravený pódiový program, kde žiaci ZŠ Školská predviedli herecké schopnosti v scénkach “Zeleninová módna prehliadka“ a „Ekočajovňa“. Potom sa súťažilo. Deti si mali možnosť otestovať svoje chuťové poháriky. Najúspešnejší jedáci a degustátori zeleniny a ovocia si odniesli pekné vecné ceny.

Všetci handlovčania, ktorí navštívili toto podujatie mali možnosť nahliadnuť do tvorivých dielní, kde sa vyrábali hračky, užitočné veci ako napríklad košíčky a misky na zeleninku a ovocie, ďalej hater jabĺčka s vrchnáčikov a rôzne skladačky. Všetci sa mohli občerstviť a posilniť v „Stánku zdravia, ktorý pripravili pani kuchárky a vychovávateľky zo ZŠ Školská“ a „Ekočajovni“. Nadbytočnú energiu, ktorú deti získali po zjedení chutných nátierok mohli vyskákať v obrovských skákacích hradoch. Nikto neobišiel naprázdno, pretože všetci žiaci, učitelia a okoloidúci dostali ako symbol zdravej výživy mrkvičku alebo jabĺčko, ktoré vyrobila a darovala pani Gabika Pittnerová.

Poďakovanie patrí všetkým školám a školským zariadeniam, ktoré sa zúčastnili tohto krásneho podujatia. Obrovské ĎAKUJEM za pomoc a podporu pri organizovaní Dňa Zeme patrí už tradične firme Hater s.r.o, Domu kultúry mesta Handlová, mestu HandlováZŠ Školská a jej učiteľom a žiakom.

Takže narodeniny našej Zeme sme úspešne oslávili a už teraz sa tešíme na tie ďalšie.