Denya

Hi. My name is Denya. I ´m 13 years old and I came from the USA, Florida.

Tak takto zneli úvodne slová, nášho hosťa, ktorý našu školu navštívil v utorok 14. februára. Denya je americkou kamarátkou Denisa Geržu z V. A, ktorý ju so sebou priviedol na hodinu angličtiny.

Denya je veľmi milé dievča, ktoré nám veľmi ochotne priblížilo život v Spojených štátoch. Rozprávala nám o tom, ako fungujú školy v USA. Našich žiakov veľmi prekvapilo, hlavne to, že na každú vyučovaciu hodinu sa Denya musí so svojimi spolužiakmi presúvať do iných tried, že vyučovací predmet, ktorý sa nazýva Science(veda) v sebe zahŕňa biológiu, chémiu a fyziku.  Denya zvedavcom potvrdila aj to, že v amerických školách nemajú žiaci šatňu, ale všetci majú vlastnú skrinku, presne tak ako vo filme. No a najväčším prekvapením určite bolo to, že si Denya robí každí deň domáce úlohy až 3 hodiny denne.

Od školy sme sa presunuli k zvykom a tradíciám. Naši žiaci by si s Denyou vymenili hlavne vianočné obdobie. Vtedy je na Floride teplo a jednou s možností ako osláviť Vianoce a príchod nového roka je pobyt na pláži.

Po tom, ako nám Denya všetko porozprávala, tak sa jej naši zvedavci začali pýtať mnoho doplňujúcich otázok, napríklad – What ´s your favourite singer? Do you like animals? What´s your favourite one? Do you like Slovakia?

Denya na Slovensko veľmi rada chodí, pretože tu má svoju starú mamu a časť svojej rodiny. V tomto období sa jej na Slovensku najviac páči sneh, ktorý na Floride nemajú a celkom dobre znáša aj mínusové teploty. Denya okrem žiakov v  V. A navštívila spoločne s pani učiteľkou Iliašovou aj žiakov v VI. A a VI. B.

Sme veľmi radi, že Denya na našu školu prišla a porozprávala nám o tom ako to funguje v USA a my teraz máme možnosť porovnávať. Celé rozprávanie nášho hosťa prebehlo samozrejme in English. Naši žiaci tak mali možnosť vypočuť si angličtinu MADE IN USA a samozrejme si precvičiť svoj jazyk.

Budeme veľmi radi, ak Denya navštívi našu školu opäť.

DEAR DENYA, YOU ARE WELCOME AGAIN J

p. uč. Holica