Beseda s Mestskou políciou

Dňa 9.10. 2012 sa uskutočnila prednáška v našom ŠKD na tému "Šikanovanie medzi deťmi." Pozvali sme si medzi nás príslušníkov Mestskej polície p. Doletina a p. Bederku, ktorí nám vysvetlili, čo slovo šikanovanie znamená, kto je účastník šikanovania a kto aktérom.

Mestskí policajti nám uviedli aj spôsoby šikanovania, ktoré sa medzi deťmi najčastejšie vyskytujú. Deti poučili ako konať v prípade, keď ich bude niekto šikanovať. Ďalej sme sa dozvedeli o spôsobe bezpečného správania sa na ulici, na prechode pre chodcov.

Na záver si žiaci mohli vyskúšať ochranné pomôcky, ako vesta obušok, putá, ktoré slúžia príslušníkom pri ochrane verejného poriadku.

Veríme, že prednáška bola poučná pre naše deti, dôkazom čoho boli aj ich zvedavé otázky.

pani vychovávateľky